Nejhorší je, když víte, jak rychle se blíží konec

Dneska mám narozeniny. Myslím, že mám v životě kliku a jsem za to rád a vděčný. S každým dalším ukončeným rokem si ale taky o fous víc uvědomuju, že se blíží konec. Naštěstí pomalu. Doufám! Jsou ale lidé, kteří mají konec mnohem hmatatelněji na dohled. Trpí amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), což zjednodušeně znamená, že jim slábnou svaly. Nejdřív to postupně postihne ty na těle, nakonec jim zůstávají pouze pohyby očí. Vše při plném vědomí a rozumu.

ALS se nedá vyléčit. Já se s pacienty, kteří touto nemocí trpí, potkal díky firmě Philips, pro kterou pracuji, a která pomáhá spolku ALSA. Ten se zase obětavě stará o pacienty s ALS. Často si na ně vzpomenu. Na pacienty i na ty, kteří jim pomáhají. K narozeninám bych si přál klasické klišé, ale přitom tak důležité: abych já a všichni kolem mě byli co nejdéle zdraví. Všem, kteří to čtete, přeju to samé. A jestli jste ještě natolik zdraví a silní, že zvládnete plavat, tak se k nám můžete přidat v sobotu 7. září na Prague City Swim na pražském Střeleckém ostrově.

Pomůžeme tím pacientům s ALS. Nebo jim třeba pošlete nějaké peníze na sbírkový účet spolku ALSA, číslo: 264119697/0300. Nebo aspoň DMS. 😊 Nebo nic, ale minimálně o nich víte, když jste dočetli až sem. A to pro začátek taky není špatné.

0 replies

Přidejte komentář

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *