Pomoc pacientům s ALS byl dobrý důvod uplavat míli ve Vltavě

Při minulých ročnících jsem o Prague City Swim psal delší články, což teď skoro nestíhám. Tak jsem se aspoň zúčastnil hlavního závodu, což bylo cca 1 600 metrů kolem Střeleckého ostrova. Jsem jen dovolenkový plavec, takovou vzdálenost jsem nikdy neuplaval, proto jsem to pojal čistě rekreačně. Sice jsem byl víc než dvakrát pomalejší ve srovnání s vítězem Tomášem Svobodou, ale aspoň mám dost prostoru se příští rok zrychlit.

Kdo jste na Prague Swim ještě nikdy nebyl, zvažte to na rok 2023. Je to fakt skvělý zážitek. Vidět Prahu z vody, navíc v parném dni, stojí za trochu nepohodlí v šestnáctistupňové řece. Kromě plavání se tam každý rok koná i závod paddle boardů, kde se skoro ani nemusíte namočit. A hlavní závod pacientů s ALS, kteří na paddle boardech zvládnout už jen ležet, rozhodně stojí za velké fandění. Jsou odvážní a mají kolem sebe výborné týmy. Přeju ALSe spoustu dalších úspěšných ročníků. A kdybyste je chtěli podpořit už třeba teď, můžete ještě do 20. června přispět na důležitý dokumentární film o pacientech s ALS. Kdykoli si také můžete třeba koupit kvalitní věci v jejich e-shopu.

ALS je jedna z nejkrutějších nemocí. Pacientům s toutou diagnózou postupně ochabují všechny svaly v těle, včetně dýchacích. Spolek ALSA pomáhá mnoha pacientům a jejich blízkých s touto těžkou nemocí co nejlépe žít.

Fotky z letošního ročníku jsou některé moje a další jsem si půjčil od spolku ALSA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *