Optika jako z Harryho Pottera

Když jdete na Praze 5 po Štefánikově ulici a nedáváte moc pozor, můžete celkem snadno minout zvenku poměrně nenápadnou oční optiku. To by ale byla škoda. Je totiž podobně zajímavá jako stan z Harryho Pottera, který zvenku vypadal jako klasický malý přístřešek, vevnitř byl ale kouzlem zvětšený do obrovského prostoru. Zkrátka pohled zvenku vůbec neodpovídal tomu, co všechno se do stanu vešlo. Právě takhle je to i s Optikou Anděl (GPS souřadnice 50.0751953N, 14.4037150E).

Vejdete dovnitř a pořád vypadá tradičně, vitríny s brýlovými obroučky, pult a na něm počítač, za rohem další a vzadu za dveřmi malé zázemí, vše na pár metrech čtverečních. Jenže, když si něco budete přát, optika se začne nafukovat. Třeba když vaším přáním bude přeměřit zrak nebo vybrat brýle pro vašeho potomka. 

Z původní prodejny v přízemí se dveřmi dostanete na dvůr. Odtamtud půjdete starými schody do patra, otevřete jedny dveře, hned za nimi druhé a ocitnete se v místnosti, kde se brousí skla a kompletují brýle. Hned za ní je dětské království – barevný pokoj útulně zařízený pro děti, aby se tu cítily dobře. Právě ony totiž tvoří zhruba polovinu všech zákazníků specializované optiky. Cílem je, aby si v této místnosti nepřipadaly jako u doktorky, ale spíš jako v hracím koutku, kde si ani nevšimnou, že jim milá slečna nebo paní zkouší brýle.

Na stejném patře přes chodbu vejdete do dalšího prostoru, o který se původně malá optika nafoukla. Tam je velká místnost se všemi moderními přístroji potřebnými pro měření zraku. V ní se setkáte s lékařkou nebo optometričkou, která vám změří zrak, ale také vás tu úplně v klidu a daleko od ruchu prodejny naučí, jak si nasazovat kontaktní čočky. Až budete vycházet ven, půjdete kolem útulné místnosti s velkým stolem, příjemnou pohovkou a pěkně vybavenou kuchyňkou. Ta slouží jako zázemí pro personál. Je důležitá proto, aby byl tým pečující o zákazníky v pohodě a měl během dne i kde odpočívat, v klidu a příjemně se najíst nebo si prostě pracovně či jen tak popovídat. 

Poslední dveře na patře vedou do místnosti, kterou majitelka optiky považuje za největší luxus, jaký si kdy dopřála. A dlouho zvažovala, jestli si ho pronajme. „Řešila jsem, jestli si nedopřávám moc. Nakonec jsem došla k tomu, že mít vlastní kancelář je to nelepší, co jsem pro sebe i lidi kolem mohla udělat. Dala mi určitý druh svobody a prostoru, díky kterému jsem víc v pohodě, můžu tu vymýšlet nové věci, například otevření další prodejny v centru Prahy, které plánujeme na příští rok,“ uzavírá majitelka Optiky Anděl Pavla Vedralová. 

Přečtěte si také: Její recept na úspěch u zákazníků: andělská péče

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *