VÍM, KAM SMĚŘUJI – 1. ETAPA FRANTIŠKOVY ZMĚNY KURZU

První týdny bez práce jsou skvělé hlavně díky svobodě. Nemusím si brát dovolenou a ze dne na den můžu vyrazit třeba do Norska fotit Polární záři. Vyrazil jsem do města Tromsø, o kterém jsem do té doby ani nevěděl, že vůbec existuje.  Vrátil jsem se před pár dny. Ta úžasná chladná krása na obloze byla na focení zase něco úplně jiného než nádherné modelky, se kterými pracuji v Praze. Jsem z toho nadšený. Ale taky vím, že musím řešit, co dál. Místo vidiny stálého platu a sociálních jistot mám zatím jen několik zakázek a workshopů. A hodně práce na sobě.

Když jsem odešel na volnou nohu, udělal jsem pár rozhodnutí, které jsem zařadil do symbolických krabiček a chci s nimi pracovat a rozvíjet je. První se jmenuje „Chci se něco nového naučit“. Rozhodl jsem se, že když budu mít čas sám na sebe, začnu s něčím, co mi dlouhou dobu leží v hlavě. To je psaní všemi deseti prsty, pravidelné ranní cvičení, víc sportu a studium Photoshopu a psychologie.

Jako první jsem si koupil kurz psaní a dal si plán věnovat se klávesnici každý den alespoň 15 minut. To se mi daří, když přimhouřím oko nad pěti dny v Norsku, kdy jsem učení vypustil a věnoval se mu jen formou imaginace.  Teď jsem ve fázi, kdy musím zrychlit úhozy z 50 na 100 za minutu, abych se posunul na další metu. Pravidelnou ranní jógu dodržuju už téměř měsíc v kuse, vynechal jsem zatím jednou a celou dobu v Norsku, kde jsme měli pokoj sotva na otočení. Funguje mi strategie 5 minut každé ráno a taky mi pomáhá, že si každé cvičení zapisuji. Mám rád přehled a motivuje mě neporušit řadu.

Psychologii mám teď ve fázi rozmýšlení a hledání vhodné školy. Photoshop studuji a zároveň si tvořím vlastní materiály, které v budoucnu zařadím do svého kurzu.

Druhá krabička se jmenuje „Chci pokračovat v techničtějším vzdělání“. V předchozí společnosti jsem začal studovat technologie Office 365. Chci dokončit vzdělávací kurzy a získat certifikaci specialisty. A třetí krabička jsou knihy. Teď jsem dočetl životopis Leonarda da Vinciho a můj cíl je přečíst aspoň jednu knihu za měsíc.

Hlavní je, že vím, co chci dělat. Rozvíjet lidi, fotografovat a věnovat se vzdělávání. Moje vize a cíl je stát se lektorem a fotografem. V dalším měsíci se také zaměřím na zlepšení úhozu, dám tu 100 za minutu a zároveň dotáhnu celý portrétní postup a materiály pro můj kurz Photoshopu. Ježíšek mi přinesl nového Keplera, to je moje kniha měsíce. Tak se mějte fajn, hezký start do nového roku a za měsíc se zase ozvu.

František Birnbaum

AUTOR: František Birnbaum

ČTĚTE TAKÉ: Odhodlal jsem se obrátit svůj pracovní život naruby

Víc se o Františkovi můžete dozvědět na jeho webu, Instagramu, LinkedInu nebo Facebooku.

1 komentář na “VÍM, KAM SMĚŘUJI – 1. ETAPA FRANTIŠKOVY ZMĚNY KURZU”

  1. Klobouk dolu Frantisku,
    drzim palce a budu verny ctenar!

    Ps: Aspon uz vim, co sis v Norsku do toho telefonu stale tukal:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *