Splnil si dětský sen, aplikaci jeho týmu si stáhlo 20 milionů lidí

[av_heading tag=’h1′ padding=’10’ heading=’Splnil si dětský sen, aplikaci jeho týmu si stáhlo 20 milionů lidí’ color=” style=’blockquote modern-quote modern-centered’ custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′]

Autor: Mirek Čepický

[/av_textblock]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Programovat chtěl už v pěti letech, když jeho táta přinesl domů první počítač, což tehdy byla třiosmšestka. Nejdřív chtěl vyvíjet hry a ta myšlenka se ho držela až do vysoké školy. „Když jsem ale zjistil, co všechno za tím je, tak jsem dneska rád, že hry nedělám,“ říká Pavel Cvetler. Po dokončení studia na ČVUT, které absolvoval s červeným diplomem, měl několik nabídek na práci a nakonec se rozhodl pro Livesport.

Pro firmu, kterou znají sportovní nadšenci na celém světě. Je ryze česká a na její web chodí každý měsíc přes 65 milionů fanoušků z mnoha zemí. Aplikaci firmy si do mobilu stáhlo už přes 20 milionů lidí. Právě za ní stojí Pavlův sedmičlenný tým Aplikace se jmenuje stejně jako společnost, pro kterou pracuje, Livesport.

cof

Pavel Cvetler

„Já měl zkušenosti hlavně s Androidem, ale Livesport chtěl nejdřív udělat aplikaci pro iOS. Tak jsem řekl, že to zkusím – přečetl jsem si k tomu několik knížek, prohlédl různá videa, naučil se to a začal všechno zkoušet sám. Za relativně krátkou dobu byla aplikace hotová. Spouštěli jsme ji v roce 2013 a tři měsíce nato jsme udělali i verzi pro Android. Postupně se k práci přidávali kolegové a v posledních letech jsou aplikace týmovou prací,“ říká Pavel. Zájem o aplikaci roste. Každý měsíc si ji do mobilu sáhne další zhruba milion uživatelů.

Kromě knížek a videí se Pavel učí taky ze setkávání s vývojáři. S kolegy z firmy se rozhodli, že jedno takové zorganizují.  Výsledkem je první Livesport Talk, který bude 13. října v Impact Hubu v Praze. „Vstup je pro zájemce zdarma a budu povídat o tom, co obnáší testování desítek aplikací, a kolega Honza Hnízdil o svém přechodu z PHP na mobilního vývojáře,“ říká Pavel.
[/av_textblock]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *