Ajťák, který dal přednost mužským kruhům a létání

[av_heading heading=’Ajťák, který dal přednost mužským kruhům a létání’ tag=’h1′ style=’blockquote modern-quote modern-centered’ size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ padding=’10’ color=” custom_font=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′]

Autor: Mirek Čepický

[/av_textblock]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Roky pracoval jako ajťák, konkrétně hardware solution architekt. Vytvářel pro banky, nemocnice a jiné velké organizace optické sítě a diskové pole (velká úložiště dat). A dobře se tím živil. Pak ho to přestalo naplňovat a svůj pracovní život úplně změnil. „Narodilo se nám s přítelkyní druhé dítě, dodělal jsem dům, koupil jsem si letadlo. Došel jsem ale zároveň do bodu, když jsem nevěděl, co dál,“ popisuje Michal Seifert (38). To bylo zhruba před třemi lety. V té době také objevil kurzy osobního rozvoje a jeden z nich ho přivedl k tomu, co dříve dělal pravidelně a měl to rád. „Vzpomněl jsem si na to, jak jsem jezdil na vandry. A uvědomil si, že jsem v lese jen tak sám a přes noc devatenáct let nebyl.  Tak jsem si koupil, celtu, batoh, spacák a šel na pár dní do lesa. Meditoval jsem, byl sám se sebou a přemýšlel, co změnit, abych se zase cítil líp a byl víc sám sebou,“ říká Michal.

Michal na motorovém rogalu

Michal na motorovém rogalu

Na jednom z kurzů se seznámil s lektorem Richardem Vojíkem. Ten se více než dvacet let věnuje kurzům práce s tělem, seminářům pro páry, které vede s Denisou Palečkovou a v posledních letech se zaměřuje i na kurzy pro muže – mužské kruhy. „Na jednom z kurzů, který se věnoval práci s tělem, takový úvod do tantry – jmenoval se „Umění dotyku s dětmi“, jsem zjistil, že mé dotyky na lidi působí až léčivě a že v sobě mám jinou energii než většina lidí kolem mě. Snažím se to pomalu rozvíjet. Jsem ajťák, totální pragmatik, takže jsem k podobným věcem byl nejdřív dost skeptický. Ale vnímám to a hlavně to vnímají lidé, se kterými se potkávám na kurzech,“ popisuje Michal. Aktuálně pracuje jako „pravá ruka“ Richarda Vojíka a spolu s ním připravuje nejen semináře pro muže. To mu zabírá většinu pracovního času. Pár dní v měsíci stále řeší i IT zakázky a také se věnuje létání. Je předsedou Svazu ultralehkého létání Letecké amatérské asociace ČR. Takže tak trochu kombinuje tři různé práce.

Jak sám říká, dřív si vydělal víc peněz, ale rozvojové semináře pro muže mu dávají větší smysl a bere je i jako školu pro sebe. Teď se například chystá na sraz, kde kromě jiného budou s dalšími asi devadesáti muži přecházet po žhavém uhlí. Nejvíc ho na podobných akcích baví to, že tam muži odhodí různé společenské slupky a sdílejí to, co řeší a co by si v životě přáli změnit. „Mnohým z nich se to podaří a já se o tom někdy i dozvím. Líbí se mi, že jsem u toho, když se lidem mění životy a že k tomu snad i trošku přispívám,“ říká Michal.

Michal Seifert

Michal Seifert

[/av_textblock]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *