Zdravá posedlost kroky už téměř tisíc dnů v řadě

Autor: Pavel Baroch

Za nedlouho to budou tři roky, co jsem si dal závazek ujít každý den aspoň 10 tisíc kroků. Plním své předsevzetí od 1. ledna 2017 a zatím jsem ani jeden den „nezkazil“. Dnes už přesně nevím, co mě k tomu přivedlo, nepochybně to bylo více důvodů, určitě jsem si chtěl sám před sebou něco dokázat. Důležité bylo i zdravotní hledisko, je mi už přes padesát a chození je nejpřirozenější pohyb, každý lékař doporučuje lidem v letech, aby chodili a chodili.

Pravdou je, že mi chůze pomáhá neztrácet tak rychle kvůli věku fyzickou kondici, ale i v psychickém rozpoložení. Větší denní porci ukrojím ráno – část cesty do práce totiž jdu pěšky. Mám už dokonce různé varianty od krátké až po dlouhou. Když přicházím do práce, chytré hodinky mi už obvykle ukazují mezi 6 a 8 tisíci kroky. Je skvělé si před pracovním dnem takhle pročistit hlavu. Odpoledne a večer už pak není problém dotáhnout desítku. Tento systém jsem si vypracoval postupem času, když jsem začínal, měl jsem poměrně často problém s tím, abych 10 tisíc kroků zvládl, a někdy jsem třeba večer chodil po bytě. To už je dnes spíše výjimečné.

Denně v průměru ujdu třeba i 14 tisíc kroků. Ze svého pravidelného chození jsem si vypěstoval jakousi posedlost – na chytrých hodinkách si třeba porovnávám svůj aktuální výkon s tím z uplynulého týdne. A když to jde, chodím skoro pořád – třeba i na zastávce MHD chodím tam a zpět, abych získal dalších pár stovek kroků. Jediné, čeho se trochu bojím, je to, aby mě neskolila nějaká nemoc, a já například kvůli vysoké horečce nemohl splnit svou denní porci. Za tři roky se mi to zatím nestalo.

0 replies

Přidejte komentář

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *