Jedna důležitá věc, nejen pro případ, že by nový rok nebyl lepší

Možná taky jako spousta lidí věříte, že nový rok bude lepší než ten předchozí. Optimismus je fajn, ale taky si můžeme rovnou přiznat, že taková očekávání nejsou naprosto ničím podložená. Stačí se podívat kolem, na politiku, vaše břicho, dálnici D1… Zkrátka příští rok bude hlavně takový, jaký si ho uděláme!

Předsevzetí a plány jsou hezké, ale mají jednu nevýhodu, kterou začnete pociťovat nejspíš už 2. ledna: k jejich realizaci je potřeba úsilí, čas a mnohdy i peníze. Přitom je mnohem snazší cesta, jak se chvilku cítit dobře. Klidně hned. Stačí si připomenout, za co všechno můžeme být vděční.

Já za minulý rok hlavně za to, že jsme celá rodina zdraví. Klišé, ale jenom dokud to tak je. Pak pár dalších drobností: přelet do nového rodinného hnízda, rozjezd workshopů s Milošem Čermákem a Luďkem Staňkem o improvizaci a humoru v byznysu, pohodové soužití se třemi ženami – krom té formální i dvěma dalšími v naší agentuře, cyklotrip z Prahy na Lago di Garda nebo několik pěkných moderátorských kšeftů.

Jak to sepisuju, plete se mi do toho můj vnitřní pochybovač o všem. Ani on ale nepochybuje o tom, že vděčnost je rychlejší cesta k pohodě než třeba půlroční boj s břišním špekem nebo výlet autem do Brna.

Ať máte na konci letošního roku seznam všeho, za co budete vděční, co nejdelší!