Důležitější než time management je práce s energií

Od doby, kdy jsem odešel ze zaměstnání a začal si práci řídit sám, řeším, jak co nejlíp hospodařit s časem. Na jednu stranu je dobré nemuset sedět každý den osm nebo více hodin v kanceláři, ať máte nebo nemáte co dělat, jen proto, abyste nedráždili šéfa a HR oddělení. Na druhou stranu mám práce tolik, že bych mohl makat klidně i dvanáct hodin denně včetně víkendů.

Zkoušel jsem různé metody time managementu, ale nemůžu říct, že by mi některá výrazně pomohla. I když jsem měl den rozkouskovaný ukázkově, ale byl jsem vysátý nebo mě práce nebavila, byl výsledek špatný. Občas jsem se cítil, jako když si řeknu: „teď uběhnu kilák“, jenže to je třeba 45. kilometr a navíc ještě do prudkého kopce. To už se mi párkrát v životě stalo a vždycky jsem u toho a po tom byl dost na plech. Naopak jsem už taky párkrát běžel třeba deset kilometrů úplně v pohodě, relativně rychle a užíval jsem si to od začátku do konce. Není kilák jako kilák a stejně tak neexistují dvě identické půlhodiny práce. Můžou se od sebe lišit tolika faktory, i když děláte třeba to samé a ve stejnou denní dobu.

Faktorů, které ovlivňují energii při práci, je nespočet. Od blbého šéfa, který vás při příchodu do práce hned sjede, až po to, jak vás práce baví. Mezitím je třeba pokles vašich akcií na burze, počasí, vyčítavá SMSka od přítelkyně nebo naopak erotická SMSka od manželky, super večeře s rodinou, na kterou se těšíte, nový nadupaný počítač, na kterém pracujete, zrušená káva zdarma ve firmě, potící se kolega vedle vás, vyčerpání z probdělé noci nebo třeba to, že prostě zrovna nemáte chuť na práce, kterou teď dělat musíte.

Mně se zatím osvědčuje hlídat si energii. Když už cítím, že je práce moc a dělám všechno pomalu, jdu někam ven, pěšky nebo na kole, nebo se naložím do vany, přečtu knížku a někdy si střihnu i šlofíka. To jde ale samozřejmě mohem líp při práci z domova nebo z vlastní kanceláře a hůř už z open spacu ve velké firmě, kde máte danou pracovní dobu. A jde to taky jen, když nemusíte zrovna dělat něco neodkladného.

Někdy je to naopak, když mě něco baví, odsejpá to, tak si ani nevšimnu, že pracuju třeba až do noci. Ta svoboda, mít větší možnost řídit si práci podle energie a chuti, je pro mě zatím jedna z nejlepších věcí na podnikání.

Foto: @andybeales, unsplash.com

Autor: Mirek Čepický